Makine ile tıkalı tuvalet gideri açan tesisatçı servisi Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 İstanbul genelinde hizmet 99 TL den başlayan fiyatlarla.

makine ile tıkalı tuvalet açan firmalar

Tuvalet giderleri farklı sebeplerden dolayı tıkanmakta olup sorunun tam olarak çözülebilmesi için mutlaka bir uzmandan yardım alınması gerekmektedir. Tuvalet giderlerindeki problemlerin birçok sebebi olabilmektedir. Fakat temel neden olarak suda erimeyen cisimlerin buraya atılması gösterilebilir. İnsanların özensiz bir şekilde tuvaleti kullanmaları ve tuvaletlere her şeyi atabileceklerini düşünmeleri problemin temel sebebidir. Bunların dışında yanlışlıkla tuvalete düşürülen bez sünger gibi cisimler de tıkanıklığa sebep olabilmektedir bu tür yanlışlıkla düşen cisimlerin tuvaletten alınması tıkanıklığı önleme açısından çok önemlidir. Eldiven ya da poşet kullanılarak bu cisimler alınmalıdır. Aksi takdirde ortaya çıkacak sorun çok daha büyük olacaktır. Makine ile tıkalı tuvalet gideri açan tesisatçı aranmak zorunda kalacak ve problem bu şekilde çözülecektir.

Makine ile tıkalı tuvalet gideri açan tesisatçı öncelikle sorunun nedenini belirlemektedir. Çünkü sorunun nedenine göre uygulanacak yöntem farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca sorunun nedeninin belirlenmesi bir daha aynı nedenden tıkanıklık yaşanmamasını da sağlamaktadır. Aksi durumda tıkanıklık giderilse bile kısa sürede tekrar etme ihtimali bulunmaktadır. Tesisatçılar sorunun nedenini belirlerken boru görüntüleme kameralarını aktif olarak kullanmaktadırlar. Bu kameralar çok uzun kabloların ucunda yer almaktadır. Bundan dolayı tuvalet giderlerinin içerisine rahatlıkla gönderilebilmekte ve sorun olmadan görüntü alabilmektedir. Alınan görüntüler ise kablonun diğer ucundaki ekrana aktarılmakta ve böylece sorunun nedeni görülerek tespit edilmektedir. Bu aşama tıkanıklıkların giderilmesi açısından çok önemlidir.

Makine ile tıkalı tuvalet gideri açan tesisatçı sorunun nedenini kamera ile tespit ettikten sonra çeşitli makineler kullanarak tıkanıklığı gidermektedir. Bu makineler son teknoloji ürünü olup oldukça güçlüdür. Böylelikle zorlanmadan en zor tıkanıklıkları bile açabilmektedir. Tıkanıklığa neden olan maddenin sert ve büyük olması durumunda ismine robot da denilen farklı bir cihaz kullanılmaktadır. Bu cihaz sert cisimleri ucunda bulunan sivri ve keskin bıçak yardımıyla parçalamakta ve tıkanıklığı giderilmesi için çok önemli bir rol oynamaktadır. Parçalanan cisimden sonra ise tuvalet giderine yine makineyle basınçlı su verilmektedir. Basınçlı su sayesinde parçalanan cismin bütün parçaları kanalizasyona gönderilmekte ve böylece herhangi bir parça borunun içerisinde kalmamaktadır.

Makine ile tıkalı tuvalet gideri açan tesisatçı

Bir cevap yazın

Servis çağırmak için TIKLA ARA