Tuvalet tıkanıklığı açma yolları kısıtlıdır kimyasal tuvalet açıcılar ve pompa kullanımı işe yaramadı ise bizi arayın 99 TL den başlayan tuvalet açma fiyatları ile hizmet veriyoruz. Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları bulunan kat ve tıkanıklığın durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Ev ya da işyerlerinde bulunan tuvaletler farklı nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir. Tıkanıklığın temel sebebi insanların tuvaletleri özensiz bir biçimde kullanması ve içine atılmaması gereken cisimleri atmasıdır. Tuvaletlere atılan ve suda erimeyen cisimler zamanla ya da aniden tıkanıklıklara neden olabilmektedir. Söz konusu durumda tuvalet tıkanıklığı açma yolları kullanılarak tıkanıklıklar giderilebilmektedir. Tıkanıklıkların giderilmesi için kullanılacak yöntemlerden bazıları evlerde dahi rahatlıkla uygulanabilirken bazıları ise profesyonel servisler tarafından uygulanabilmektedir. Evde uygulanabilecek yöntemler arasında kostik olarak bilinen tuvalet açıcı kimyasallar bulunmaktadır. Söz konusu madde marketlerden rahatlıkla temin edilebilmektedir. Fakat kullanırken dikkatli olunması gerekmektedir çünkü bu maddelerin yakıcı özellikleri bulunmaktadır. Bundan dolayı da cilt ile doğrudan temas etmesi ciddi yanıklar oluşturabilmektedir.

Tuvalet tıkanıklığı açma yolları arasında bulunan kostiklerin kullanımı da son derece basittir. Bunlar kullanılırken belirtilen miktarda tuvaletlere dökülmeli ardından da yine belirtilen kadar sıcak su dökülmelidir. Sıcak su ile temas eden madde çok yüksek sıcaklıkların oluşmasını sağlamakta ve böylece tıkanıklığa neden olan maddelerin tahliye edilmesini sağlamaktadır. Söz konusu yöntem sadece basit tıkanıklıklarda işe yararken plastik borulara zarar verme ihtimali bulunmaktadır. Bundan dolayı çok fazla denememekte gerekiyor. Aksi halde daha büyük sorunların yaşanma ihtimali bulunmaktadır. Tuvalet tıkanıklıklarını gidermek için kullanılan bir başka yöntem ise kıvrımlı tellerdir. Söz konusu teller nalburlardan rahatlıkla alınabilmektedir. Fakat bunları kullanması biraz zor ve sabır istemektedir.

Tuvalet tıkanıklığı açma yolları arasında bulunan bir başka yöntem ise robot adı verilen cihazlarla yapılan tıkanıklık giderme işlemidir. Söz konusu işlem sadece profesyonel kişiler ve bunların makineleri ile yapılmaktadır. Robot denilen ve ucunda sivri bıçakların bulunduğu alet, tıkanıklığa neden olan cismi parçalamakta ve tıkanıklığın giderilmesini sağlamaktadır. Fakat bu cihaz kullanılmadan önce tuvalete kamera gönderilmekte ve tıkanıklığın nerede ve neden olduğu tespit edilmektedir. Daha sonra ise söz konusu cihaz gönderilmekte ve tıkanıklık giderilmektedir. Son olarak ise tekrar kamera ile kontrol yapılmakta ve farklı bir sebebin tıkanıklığa neden olup olamayacağına bakılmaktadır. Eğer sorun yok ise basınçlı su ile borular yıkanarak işlem tamamlanmaktadır.

tuvalet tıkanıklığı açma yolları

Bir cevap yazın

Servis çağırmak için TIKLA ARA