Tuvalet tıkanıklığı açma tesisat firmaları özel robot makineler kullanarak tıkanıklığı kısa sürede açıyoruz. Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları 99 TL başlamaktadır bulunan kat ve tıkanıklığın derecesi fiyatı etkileyen önemli faktörlerdir.

Ev ya da işyerlerinde bulunan tuvaletlerin tıkanması günlük yaşamı olumsuz etkilemektedir. Bundan dolayı bu sorunun kısa sürede çözülmesi hem tesisatın daha fazla zarar görmemesi hem de yaşam kalitesinin eski seviyesine gelmesi açısından son derece önemlidir. Tuvalet tıkanıklığı açma konusunda farklı yöntemler bulunmaktadır. Tıkanıklık durumuna göre bu yöntemler uygulanmaktadır. Tuvalet tıkanıklığının basit olması durumunda bunu evdeki yöntemlerle rahatlıkla giderebilmek mümkündür. Fakat tıkanıklığın çok fazla olması durumunda ise mutlaka bir uzmandan yardım alınması gerekmektedir. Evde uygulanabilen yöntemlerde de kişilerin son derece dikkatli olması ve gerekli önlemleri alması önemlidir. Her ne kadar evde uygulanan yöntemler de olsa güvenliğin ön planda tutulması gerekmektedir.

Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri arasında en fazla bilinen ve evde uygulanan yöntemlerden birisi marketlerden alınan tuvalet açıcı kimyasalların kullanılmasıdır. Bu ürünlerin nasıl kullanılacağı üzerindeki talimatlarda yer almaktadır. Evde rahatlıkla uygulanan bu yöntem ile kolay tıkanıklar rahatça açılabilmektedir. Fakat bu ürünleri art arda kullanmamak gerekmektedir. Nihayetinde kimyasal madde olan bu ürün, plastik borulara zarar verebilmektedir. Tıkanıktan kurtulmak isterken çok daha büyük bir sorunla karşı karşıya kalınabilmektedir. Bundan dolayı da bir iki defa denedikten sonra tuvalet tıkanıklığının giderilmemesi durumunda başka yöntem ya da tesisatçı çağırmak gerekmektedir. Nalburlardan alınan kıvrımlı teller kullanılarak da tıkanıklar giderilebilmektedir. Fakat bunlar genellikle daha basit tıkanıklar olup zor tıkanıklar için mutlaka yardım alınması gerekmektedir.

Tuvaletlerin tıkanmasının sebeplerinin büyük kısmı insan kaynaklıdır. Sifonu yeterince kullanmama ya da su erimeyen katı cisimlerin tuvalete atılması tıkanıkların başlıca sebepleri arasında gösterilmektedir. Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri uygulanırken öncelikle tıkanıklığın sebebinin öğrenilmesi gerekmektedir. Bunun içinde tesisatçılar tuvaletin tıkalı bölümüne kamera ile ulaşarak görüntü almaktadır. Alınan görüntü sayesinde sorunun nedeni tam olarak anlaşılmakta ve bu da çözüm için kullanılacak yöntemin belirlenmesinde kullanılmaktadır. Katı cisimler sonucu tıkanan tuvaletleri açmak için öncelikle katı cismin parçalanması işlemi yapılmaktadır. Bu da farklı aletlerle kolay bir şekilde sağlanabilmekte olup daha sonra ise tuvalete basınç su verilerek bütün parçaların temizlenmesi sağlanmaktadır. Böylece de tıkanıklık giderilmiş olmaktadır.

Servis çağırmak için TIKLA ARA