Tuvalet gideri açan tesisatçı İstanbul servis veren firmayız telefon numarası 0551 231 83 55 tir. Tuvalet tıkanıklığı genelde beklenmeyen anlarda ortaya çıkan can sıkıcı bir sorun olmakla beraber birçok sorun çözüm yöntemi bulunmaktadır. Bu çözüm yollarını sorun sahibi kendisi yapabilmekle beraber bir tuvalet gideri açan tesisatçı ile de bu problem çözüme kavuşturulabilmektedir. Bu ilgili yöntemler 5 adettir. Sizin de kendiniz uygulayabileceğiniz bu teknikler: tuvalet pompası kullanımı, kimyasal kullanımı, ev yapımı gider açıcı, lavabo açma teli ve elektrik süpürgesi kullanmaktır. Bu tekniklerden ilki olan tuvalet pompası kullanılan teknikte kaliteli bir pompa kullanımı önemlidir. Kullanmaya başlamadan önce klozette suyun bulunduğundan emin olunması gerekir.

Tuvalet Açan Tesisatçı İstanbul

Pompanın kullanılması için pompa yerleştirildiğinde pompanın suyla temas etmesi gerekmektedir. Bunun yanında su seviyesi fazla da olmamalıdır. Her ihtimale karşı pompalama işlemine başlanmadan önce klozet etrafı kâğıt havlu, gazete vb. gibi şeylerle kaplanmalıdır. Eğer tıkanıklığa sebep olan madde görülebiliyorsa pompayla uğraşmaya gerek kalmadan onu oradan uzaklaştırmayı da deneyebilirsiniz. Pompayı gidere dayayıp etrafında boşluk kalmamasına özen gösterin. Pompayı tuvalet taşının içine soktuktan sonra iyice ittirip hava boşluğu kalmadığından emin olun. Emin olduktan sonra pompalama işlemine başlayın. Bu işlem 10 – 15 dakika kadar sürebilmektedir.

Evinize gelecek olan tuvalet gideri açan tesisatçı pompalama işleminden başka makine ile bir tıkanıklık açma işleminde bulunabilir. İkincil olarak pompayla açmayı başaramadıysanız kimyasal yöntemde kullanabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan maddeyi sıvılaştıran kimyasal bir ürün olmalıdır. Bu kimyasal maddelere marketlerden ulaşabilirsiniz. Yalnız bu kimyasalların fazla kullanımı pimaş borulara zarar verebilmektedirler. Bu kimyasal yöntemin sadece organik katı maddelere etki edebildiğini unutmamanız gerekir. Tıkanıklığa sebep veren şey tuvalet atığı değil de yabancı bir madde ise başka bir yöntem izlenmelidir

Tuvalet açma teli de tıkanıklık açma yöntemi olarak kullanılabilmektedir. Nalburlarda bulunabilecek olan tuvalet açma teli veya tuvalet açma telleri size tıkanıklığı açma konusunda yardımcı olabilmektedirler. Tuvalet açma telleri gider borusunun içinde çok derinlere kadar gidebilmektedir. Teli tuvalet giderine soktuktan sonra iyice ilerletip, tıkanıklığın sebebini bulunca durun. Tıkanıklık sebebini bulduktan sonra ileri geri hareket ettirerek, tıkanıklığı meydana getiren materyali parçalamaya çalışın ve böylece sorun çözülmeye başlayacaktır. Bu işlemleri siz yapamıyorsanız tuvalet gideri açan tesisatçı ile iletişime geçip sorunu halledebilirsiniz.

tuvalet gideri açan tesisatçı

Bir cevap yazın

Servis çağırmak için TIKLA ARA